Nakliye Hizmetlerimiz

BBL Uluslararası Fuarcılık’ın Kardeş Firması olan UBS Lojistik’in ana faaliyet alanı uluslararası nakliye ve fuar lojistiğidir. Bu lojistik çalışması, yurtdışında düzenlenen herhangi bir fuara katılan firmaların, ilgili fuarda sergileyecekleri malzemenin kendilerinden alınıp, gerekli gümrük işlemlerinin yapılarak fuarın yapılacağı ülkeye nakliyesi ve katılımcı firmanın standına konulması, fuarın sona ermesiyle de aynı malzemenin Türkiye’ye geri getirilip firmaya teslimini kapsamaktadır.

Yurt dışı fuar taşımaları, ayrıntılı bir planlama, titiz bir operasyon çalışması, dikkatli bir zamanlama gerektiren, lojistik hizmet sağlayıcı firma ile katılımcı firmalar arasında her aşamadaki koordinasyonun büyük önem kazandığı taşımalardır. Fuar taşıması hazırlıkları ülkeden ülkeye belli oranda farklılık gösterebildiği gibi, aynı fuara katılan benzer nitelikteki firmaların ihtiyaçları da birbirinden değişik olabilmektedir. Bu faktörler gerek evrak gerekse paketleme konularındaki hazırlık aşamasının önemini daha da artırmakta ve her bir katılımcı firmaya ihtiyaçları doğrultusunda özel hizmet verilmesini gerektirmektedir.

Yurt içindeki hazırlık süreci, fuarın yapıldığı ülkedeki acente ve partnerler ile ortak bir çalışma ile sonuçlandırılmak zorundadır. Bu da fuarın yapılacağı ülkedeki partnerlerin son derece güvenilir ve deneyimli olmasını gerektirir. UBS Lojistik, bu gerçeklerin bilincinde ve ışığında hareket ederek yurtdışı fuar taşımacılığı konusunda Türkiye’nin sayılı firmaları arasında yerini almıştır.

UBS Lojistik kendi Tırları ve Tedarikcileri ile tüm Avrupa ülkelerine, Rusya , Ukrayna ve Türkiye Cumhuriyetlere düzenli olarak taşıma yapmaktadır.

UBS, yıllardır sahip olduğu tecrübe ve güvenilir partnerleri aracılığı ile gerek fuar malları gerekse ihracat ve ithalat taşımalarında müşterilerine en uygun havayolu ve denizyolu taşıma seçeneklerini sunmaktadır.

UBS, tüm fuar malzemelerini İstanbul ve Ankarada anlaşmalı olduğu depo yada antrepoda toplayıp uygun şekilde elleçlemesini yapmakta ve yüklemelerini de burada gerçekleştirmektedir. Fuar taşımaları, malzemelerin özel bir önem verilerek ambalajlanmasını gerektirdiğinden dolayı bu konuda detaylı bir kontrol de gerektirir. Zaman zaman fuar katılımcılarının gözünden kaçabilen detaylar deneyimli UBS çalışanları tarafından bir kez daha profesyonel gözle kontrol edilmekte ve olası hataların en aza indirgenmesi sağlanmaktadır.

Gerek fuar gümrükleme gerekse ihracat ve ithalat gümrükleme hizmetleri, anlaşmalı olduğumuz, konusunda Türkiye’nin en yetkin firmaları arasında yer alan gümrük firmamız tarafından verilmektedir.